آرشیو

 • 3/ارد/1393 - 09:53
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري  به نقل از استان خراسان رضوی، حمید رضا کفاش امروز در جریان بازدید از اردوگاه فرهنگی-تربیتی شهید بهشتی گلمکان از توابع شهرستان چناران افزود: تاکنون 200 میلیارد ریال در این ردیف جهت توسعه اردوگاه ها پیش بینی شده و با بررسی همه جانبه زمینه ارتقای اردوگاه ها از منطقه ای به استانی و کشوری فراهم خواهد شد. وی اظهار کرد: اردوگاه شهید بهشتی گلمکان به دلیل عملکرد در جذب سالانه و برخورداری از ظرفیت گردشگری منطقه ییلاقی شهر گلمکان به اردوگاه کشوری ارتقاء خواهد یافت.
 • 30/فرو/1393 - 17:27
  باحضور معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش وپرورش، سی ودومین مرحله مقدماتی – استانی مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان دختر ادارات گروه دو استان خراسان رضوی به میزبانی منطقه زبرخان آغاز گردید. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره کل خراسان رضوی، حمید رضا کفاش در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: قرآن محور تمام برنامه ها و اساس کار ماست و فرهنگ قرآن و تعلیم و تربیت قرآنی اساسی ترین محور برنامه های فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش است.
 • 30/فرو/1393 - 16:52
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري ، دکتر علی اصغر فانی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت مقام زن در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با تبریک خجسته میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش افتخار دارد پذیرای بیش از 600 هزار نفر فرهنگی خانم است در اقصی نقاط کشور به انجام وظیفه مشغول می باشند،گفت: دفترامور زنان و خانواده آموزش و پرورش مسئولیت سنگینی برعهده دارد.
 • 30/فرو/1393 - 16:11
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار صدها نفر از زنان فرهیخته و نخبه، تشکیل یک مرکز عالی فرا قوه ای را برای تدوین راهبردی صحیح در قبال مسئله «مهم زن و خانواده»، ضروری خواندند و افزودند: دستیابی به این راهبرد همه جانبه و قابل اجرا، نیازمند سه مسئله است: پرهیز کامل از مرجعیت دادن به تفکرات «غلط، کلیشه ای و متحجر غربی» در امور زنان، تکیه بر متون و معارف ناب اسلامی و پرداختن به مسائلی که حقیقتاً مسائل اصلی زنان محسوب می شوند.
 • 26/فرو/1393 - 16:18
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري ،آقای هژبری با توجه به نامگذاري سال 93توسط مقام معظّم رهبري به عنوان سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّي و مدیریت جهادی " به بيان شاخص هاي مديريت جهادي پرداخته و موارد ذيل را جزء مديريت جهادي برشمردند: 1-علمي بودن 2- مديريت غني و قوي 3- تدبير 4- جهادي 5- نيت الهي 6- في لله و الي لله 7- گذشت وايثار 8- باور داشتن 9- توجه به امدادالهي 10-جمعي وتيمي 11- اخلاق محور 12-داراي جبهه بندي 13- مديريت در صحنه 14- خستگي نا پذير 15- عمل گرا .
 • 24/فرو/1393 - 08:56
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري ، سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي، رييس سازمان بسيج مستضعفين در خصوص نقش زنان در مديريت فرهنگي خانواده ها گفت: زنان جايگاه استادي و مربي گري جامعه را دارند و فرهنگ به عنوان اعتقادات، باورها و رفتارهاي نهادينه شده در وجود افراد در كانون خانواده، توسط مادر شكل مي گيرد. وي با تأكيد بر اينكه فرهنگ و ارزشي كه توسط مادر به عنوان مدير داخلي خانه نهادينه مي شود، به سختي قابل تغيير است، اظهار داشت: معلم نقشي مهم و مادران نقشي كليدي و خاص در فرهنگ سازي و نهادينه شدن فرهنگ در جامعه دارند.
 • 19/فرو/1393 - 09:54
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «سلامت» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند. متن سیاستهای کلی سلامت که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به شرح زیر است: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم سیاست های کلی سلامت ۱ ـ ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی سلامت مبتنی بر اصول و ارزش‌های انسانی- ‌اسلامی و نهادینه سازی آن در جامعه.
 • 19/فرو/1393 - 09:45
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري ،علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش اولویت‌های سال 93 این وزارتخانه اعلام كرد و اظهار داشت: حدود 750 مسئله را در آموزش و پرورش در این مدت شناسایی کردیم. وی ادامه داد: این مسائل را طبقه‌بندی و اولویت‌گذاری کردیم و به چهار اولویت رسیدیم که شامل ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی، ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عملیاتی کردن بودجه آموزش و پرورش و توسعه مشارکت همه‌جانبه است که اینها اولویت‌های‌مان در سال 93 خواهد بود.
 • 19/فرو/1393 - 09:20
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري،حمیدرضا کفاش؛ با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: نقش دیگر حوزه های آموزش و پرورش در امر تربیت کمتر از حوزه ی پرورشی نیست. وی تدوین برنامه جامع نظام آموزشی و ارتقای کیفیت مربیان و مشاوران تربیتی را از جمله محوری ترین برنامه های وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد و یادآور شد: محقق شدن این هدف کلان در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی از برنامه های سال 93 است. کفاش هماهنگی های انجام شده با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات را در راستای طراحی دوره های آموزشی ضمن خدمت کوتاه مدت برای مربیان و مشاوران تربیتی طی سال 93 عنوان کرد.
 • 11/فرو/1393 - 12:29
  من راجع به حضرت صدیقه سلام الله علیها خودم را قاصر می دانم ذکری بکنم، فقط اکتفا می کنم به یک روایت که در کافی شریفه است و با سند معتبر نقل شده است و آن روایت این است که حضرت صادق علیه السلام می فرماید: «فاطمه سلام الله علیها بعد از پدرش 75 روز زنده بودند، و حزن و شدت بر ایشان غلبه داشت و جبرئیل امین می آمد خدمت ایشان و به ایشان تعزیت عرض می کرد.» ظاهر روایت این است که در این 75 روز مراوده ای بوده است یعنی رفت و آمد جبرئیل زیاد بوده است و گمان ندارم که غیر از طبقه اول از انبیاء عظام درباره کسی این طور وارد شده باشد که در ظرف 75 روز جبرئیل رفت و آمد داشته است ...

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری