آرشیو

 • 11/اسف/1392 - 09:10
  به گزارش روابط عمومي پايگاه شهيد شهسواري به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، ابوالقاسم عیسی مراد در همایش الگوی اسلامی ـ ایرانی مشاوره در هزاره سوم که باحضورمشاورین شهرستان پاکدشت، کهریزک، قرچک و ری برگزارشد، تصریح کرد: یک مشاور خوب باید نگاه تعدیلی در مشاوره داشته باشد و از افراط و تفریط دوری کند. مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مشاور باید به اطلاعات روز مجهز و از باورهای غلط دوری کند. وی با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین نقشه راه در آموزش و پرورش نشان داده است گفت: نگاه و نگرش مشاوران دقیقا باید بر اساس این سند باشد.
 • 28/بهم/1392 - 15:22
  حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش امروز، 28 بهمن‌ماه، در نشستی خبری به اهم اقدامات صورت گرفته طی چند ماه گذشته اشاره وعنوان کرد: براساس سیاست‌های این معاونت در حوزه پرورشی به دنبال آن هستیم که از صدر تا ذیل مستقیما به رصد فعالیت‌های تربیتی و پرورشی در حوزه‌های مختلف بپردازیم. اماکن تربیتی همگام با اماکن آموزشی توسعه می‌یابد وی با بیان اینکه حوزه تربیتی و پرورشی باید مطالبه‌گر باشد، گفت: به عنوان مثال مطالبه ما ورود تربیت اسلامی به مفاد کتب درسی است و در این راستا نشست‌های متعددی با سازمان پژوهش آموزش و پرورش برگزار شد.
 • 28/بهم/1392 - 14:01
  به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، شادروان«محمد صادق صادقی اردوبادی» یکی از پیشکسوتان آموزش و پرورش و علم ریاضی در خراسان بود. گفتنی است؛ شادروان «محمد صادق صادقی اردوبادی» یکی از پیشکسوتان آموزش و پرورش و علم ریاضی خراسان بود که در دهه‌های 30 تا 50 دبیر دبیرستان دکتر شریعتی مشهد بوده و در کلاسهای شبانه مستوفی و چند کلاس خصوصی دیگر به کار تدریس ریاضی اشتغال داشت. مرحوم صادقی در زمان حیاتش بسیار رئوف و مهربان بود و به شاگردان بی‌بضاعتش بطور رایگان آموزش می‌داد.
 • 28/بهم/1392 - 10:37
  در منظومه‌ی گفتمانی انقلاب كبیر اسلامی، پیشرفت حقیقی آن‌ است كه درون‌زا و متّكى به استعداد درونى يك ملّت باشد. لذا این نگرش است كه به يك كشور و يك ملّت، وزن، اعتبار و ارزش ميدهد. رهبر انقلاب اسلامی در سال جاری در بیش از ۱۵ دیدار به تبیین ضرورت اتكا به «ظرفیت‌های درونی» و تقویت «استحكام ساخت داخلی» نظام پرداخته‌اند. از این رو، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با استفاده از این سخنان، نقشه‌ی راه «استحكام ساخت داخلی» نظام جمهوری اسلامی را تدوین و منتشر می‌كند. این محصول را از پیوندهای زیر دریافت كنید.
 • 26/بهم/1392 - 14:48
  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن این سخنان به شرح ذیل است:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و درود بر امام امت، بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سلام و درود بر شهیدان، معلمین ودانش آموزان شهید، به خصوص دو شهید بزرگوار آموزش وپرورش، رجایی و باهنر و سلام و درود به مقام معظم رهبری و آرزوی توفیق و طول عمر با عزت برای ایشان، و درود به رییس جمهور عزیز و محبوب، جناب آقای دکتر روحانی، پیام آور امید، اعتدال و تدبیر.
 • 26/بهم/1392 - 14:02
  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان طی دو یادداشت درباره «بایدهای اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، مطالبی را مطرح کردند که شماره یک این یادداشت ارائه می‌شود:
  نویسنده: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از ابتدا با هدف بازسازی بنیا‌ن‌های جامعه اسلامی شکل گرفته و در پی برقراری جامعه ایده‌آل و تربیت انسان‌های متعالی است.
 • 26/بهم/1392 - 13:33
  صراحت، راز ماندگاری انقلاب اسلامی
  اصول، مبانى و ارزشهاى انقلاب، بايد به‌شكل صريح و شفّاف مورد تكيه قرار بگيرد. راز ماندگارى نظام جمهورى اسلامى بر ريل انقلاب و بر خطوط اصلى امام بزرگوار، همين صراحت بوده است. مواضع جمهورى اسلامى در مقابل مخالفان، در مقابل دوستان، در مقابل دشمنان، بايد مواضع شفّافى باشد. تاكتيك‌ها و شيوه‌هاى كار را ميتوانند عوض كنند، امّا اصول، همچنان مستحكم بايد بماند؛ اين راز استحكام انقلاب و راز پيشرفت كشور است. ۹۲/۱۱/۱۹
 • 21/بهم/1392 - 12:06
  ولادت آن حضرت در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.
  در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اين كه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.
 • 21/بهم/1392 - 11:53
  بسمه تعالی
  "دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هر چه تمام تر برگزار شود.
  مقام معظم رهبری
  ایام ا... دهه فجر یاد آور حماسه جاوید آزادگی،عزم و اراده پولادین ملتی است که بر اساس تجدید ارزشهای فراموش شده اسلامی و انسانی بر محور حاکمیت دینی و ولایت صالحین و دین مداران آغاز شد.
 • 21/بهم/1392 - 11:48
  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش طی دیدار با خانواده‌ی شهید جهان آرا گفت: اگر خواهان مفید بودن در دنیا و آخرت هستیم باید در جهت رضایت حق تعالی قدم برداریم.
  وی افزود : خداوند عالم دوستدار همه‌ی بندگان خود است پس چه بهتر که در این مسیر گام بردارید .
  فانی گفت : فعالیت ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی در قیاس با شهیدان هیچ است چرا که عزت ، سربلندی و استقلال کشور را مدیون از خودگذشتگی و رشادت های شهدا هستیم .

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری