تاریخ انتشار:92/11/23 - 14:23
شماره مطلب:13921123
در حماسه باشكوه 22بهمن ؛

,وزير آموزش وپرورش :آموزش و پرورش در حال برداشتن گام‌های درخشانی برای شکوفایی است

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی در اجتماع عظیم مردم شهرستان لنگرود در روز 22 بهمن ماه 92 اظهار داشت: تمام ملت ایران در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی حضور پر رنگ دارند.

وی انقلاب اسلامی را نتیجه مجاهدت‌های مردان بزرگ به‌ویژه امام (ره) عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی از عاشورای امام حسین (ع) آغاز شد و در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید.

فانی پیروزی ملت ایران را بر پایه اعتقادهای اسلامی خواند و بیان کرد: راهپیمایی 22 بهمن گزینه ملت ایران در صحنه است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حضور ملت ایران در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی، تصریح کرد: مردم ایران در تمام عرصه‌ها با فداکاری موجب پایداری انقلاب اسلامی شدند.

وی به تقدیم 220 هزار شهید و 500 هزار جانباز مردم ایران اشاره کرد و گفت: مردم ایران برای حفظ و ماندگاری انقلاب اسلامی از جان و مال خود گذشتند.

فانی راهپیمایی 22 بهمن سال 92 را گام دیگری در حوزه سیاسی کشور دانست و یادآور شد: حضور گسترده و استوار مردم نشان می‌دهد پشتیبان ولایت فقیه هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: دولت‌های مختلف تلاش کردند در آموزش و پرورش محرومیت‌زدایی کنند، اما هنوز راه بسیاری برای تحقق این موضوع مانده است.

وی از محرومیت‌زدایی آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار کرد: گام‌های درخشانی برای شکوفایی آموزش و پرورش در حال برداشته شدن است.

فانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: حضور پر شور مردم نشان می‌دهد مذاکره‌کنندگان ایرانی می‌توانند از حق انقلاب اسلامی دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم همیشه آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند، افزود: برای تشکیل هر انقلابی نیاز به ۴ عامل است، حضور مردم در صحنه‌ها و میدان‌ها از نخستین و مهمترین عوامل ایجاد تشکیل یک انقلاب اسلامی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی کاری یک شبه نبوده، بلکه از عاشورای امام حسین(ع) شروع و در ٢٢ بهمن ١٣۵٧ به ثمر نشست.

وی تصریح کرد: اینطور نبود که یک حزب سیاسی یک شبه این کار را انجام دهد، بلکه حضور مردم درصحنه ها و میدان ها سبب تشکیل و پیروزی انقلاب شد، عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایمان مردم بود که با خدا معامله کردند و احکام الهی را به حرکت در آوردند و انگیزه های مردم الهی بود.

فانی افزود: امام(ره) بعد از انقلاب فرمودند: انقلاب اسلامی از ایران صادر شده و امروزه حرکت هایی که در تونس و لیبی و دیگر کشورها انجام شده است نشأت گرفته از انقلاب ایران است.

وی با بیان اینکه رهبری و هدایت یک امت از سومین عوامل به ثمر نشستن انقلاب است، گفت: مردم امام خمینی(ره) را به عنوان رهبر خود و پیشوای خود انتخاب کردند و منش و صلابت امام راحل سبب شد که مردم ایشان را پیشوای خود بدانند و گوش به فرمان امام (ره) حرکت کنند.

فانی در پایان اذعان داشت: مردم ایران همیشه آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

گفتنی است: علی اصغر فانی به همراه هیئت همراه روز 22 بهمن ماه در سفر به استان گیلان ضمن دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان و شورای معاونین اداره کل به شهرستان لنگرود عزیمت کرد و بعنوان سخنران ویژه مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه 92 در این شهرستان به ایراد سخن پرداخت.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری