تاریخ انتشار:92/11/26 - 15:12
شماره مطلب:13921126
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

ابلاغ بخشنامه زنگ اذان و نماز

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، حمیدرضا کفاش ضمن اعلام اين خبر افزود: زنگ نماز در برنامه مدارس الزامی است و بخشنامه آن نیز به همه استان‌ها و مناطق آموزش و پرورش و همچنین مدارس ارسال شده است که بر اساس آن باید در پایان آخرین ساعت آموزشی و نزدیک اذان ظهر، زمانی برای ساعت نماز تعیین شود.

وی افزود: علی‌رغم اینکه زنگ نماز و اذان در مدارس الزامی و اجباری است، اما خواندن نماز برای دانش‌آموزان کاملا اختیاری است و اگر فردی در مراسم نماز جماعت شرکت نکند، نمره وی کسر نمی‌شود.
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس موظفند بر اساس فضای نمازخانه خود، نماز جماعت را برگزار کنند اما شرکت دانش‌آموزان در نماز جماعت نیز الزامی نیست، چرا که برخی در ساعت دیگری این فریضه را به جای می‌آورند و برخی نیز به صورت فرادا نماز می‌خوانند لذا زنگ نماز الزامی، اما شرکت در آن کاملا اختیاری است.

کفاش درباره برنامه جدید آموزش و پرورش برای مدارس قرآنی نیز گفت: برنامه‌های گذشته مدارس قرآنی همچنان به قوت خود باقی است و آموزش و پرورش برنامه‌ای برای افزایش کمی این مدارس ندارد، بلکه در صدد توسعه کیفی و ارتقای برنامه‌های آن است.

به گفته وی، در رویکرد جدید آموزش و پرورش مدارس قرآنی که فقط دارای تابلو باشند و به معنای واقعی برنامه‌های قرآنی در آن اجرا نشود، یا ارتقامی‌یابند و یا منحل می‌شوند، اما آنچه که به طور قطع مشخص است، توقف گسترش کمی و توسعه برنامه‌های کیفی چنین مدارسی است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: این مدارس با بخشی از بدهی‌ها نیز مواجه شده‌اند که آموزش و پرورش در صدد تامین منابع برای حل مشکل آنهاست.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری