تاریخ انتشار:92/11/26 - 15:22
شماره مطلب:13921126
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به پانا خبر داد:

طرح نظارت غیر محسوس بر عملکرد ستاد های اسکان نوروزی/بیمه شناور رایگان در ستاد های اسکان

فرشید سیاری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا در خصوص آمار پذیرش ستاد اسکان فرهنگیان در نوروز 93 اظهار داشت : هر سال 10 درصد افزایش داشتیم و نوروز سال گذشته بیش از 14 میلیون نفر اسکان در ستاد های سراسر کشور صورت گرفت که امسال نیز تمهیدات لازم را برای افزایش آمار 10 درصدی در دستور کار داریم .

وی افزود : سعی همه همکاران در ستاد اسکان فرهنگیان در نوروز 93 بر این است که با خدمت رسانی بهتر و بهبود کیفیت خدمات رضایت مندی همکاران فرهنگی را فراهم کنیم .

*پذیرش در خانه معلم به صورت اینترنتی

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : خانه های معلم در سطح استان ها فقط جهت اسکان مدیران کل نیست و موید این موضوع ظرفیت 148 خانه معلم کشور است که بسیار بیشتر از مدیران کل است و برای پذیرش مدیران کل نیز مانند بقیه فرهنگیان در مراکز رفاهی هیچ تفاوتی قایل نمی شویم.پذیرش در استان ها و اکثر خانه های معلم به صورت اینترنتی قابل پذیرش و رزرو است .

وی تصریح کرد: توصیه کردیم به هیچ وجه به صورت ویژه به شخصی خدمات ارائه نشود و همه فرهنگیان شاغل و بازنشسته در استفاده از امکانات رفاهی وزارت آموزش و پرورش یکسان دیده شوند .

*امکانات مدرسه ملاک انتخاب در طرح اسکان است

سیاری در خصوص انتخاب مدارس جهت اسکان فرهنگیان خاطر نشان کرد: مدارسی در این طرح قرار می گیرند که امکانات لازم را برای پذیرش دارند و نزدیک به مراکز زیارتی و سیاحتی هستند و آدرس مناسب دارند انتخاب می شود.

وی یاد آور شد : امکانات خود مدرسه نیز در انتخاب آنها موثر است از قبیل داشتن کلاس های مناسب، آبدارخانه و آشپز خانه مناسب و یا داری امکانات دیگر مانند تخت خواب که اینها شامل مراکز تربیت معلم و اردوگاه ها هسند و در گروه ویژه قرار می گیرند . گروه الف کلاس ها دارای یخچال و تلویزیون هستند در گروه ب اتاق ها دارای یخچال و تلویزیون مشترک هستند و گروه ج نیز از امکانات کمتری برخوردارند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: 10 درصد از این اتاق‌ها با کیفیت ویژه، 40 درصد درجه "الف"، 30 درصد درجه "ب" و 20 درصد نیز درجه "ج" خدمات ارائه می‌کند که مقرر شده با کمک‌های مالی که صورت خواهد گرفت درصد اتاق‌های ویژه افزایش یافته و از تعداد اتاق‌های با درجه ج کاسته شود.

وی اذعان داشت : اما باز هم تاکید می کنم که همه فرهنگیان اعم از مسئولان و غیره را به دلیل اینکه در ایام نوروز پیک مسافران هست همه را یکسان می بینیم و هیچ تفاوتی بین آنها قایل نمی شویم .

*رزرو اینترنتی اسکان نوروزی اواخر بهمن اعلام می شود

سیاری تصریح کرد: 80 درصد پذیرش برای اسکان نوروزی فرهنگیان به صورت حضوری و 20 درصد به صورت رزرو اینترنتی خواهد بود که تاریخ اعلام رزرو اینترنتی اواخر بهمن ماه اعلام خواهد شد و آغاز پذیرش حضوری نیز از عصر 28 اسفند ماه آغاز و 12 فروردین 93 پایان خواهد یافت البته با درخواست استان ها رزرو اینترنتی را امسال افزایش می دهیم و یا اگر مشکلات خاصی وجود دارد محدود تر می شود .

وی ادامه داد: فرهنگیان از اواخر بهمن ماه می‌توانند به سایت www.eskan.medu.ir مراجعه کرده و از جزئیات رزرو اینترنتی و سایر برنامه‌های اسکان مطلع شوند .

*خراسان رضوی بیشترین تقاضا برای سفر

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش عنوان داشت : در ایام نوروز پس از خراسان رضوی بیشتر، استان های نیمه جنوبی کشور حاشیه خلیج فارس و دریای عمان یعنی هرمزگان، خوزستان ، بوشهر و سیستان و بلوچستان بیشترین بازدید را دارند. استان های دیگری که محل گذر هستند و یا خود می توانند مقصد گردشگری باشند مانند استان های فارس،کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان ، یزد و کرمان نیز مورد تقاضای فرهنگیان هستند .

*هدف از اسکان فرهنگیان درآمد زایی نیست

وی بابیان اینکه در فرآیند اسکان نوروزی فرهنگیان به هیچ وجه در آمد زایی هدف نیست گفت : به طور صرف تامین هزینه مدرسه در محاسباتی که داریم ملاک است هزینه هایی مانند آب، برق ، گاز و مواد شوینده تا بخشی از این هزینه ها جبران شود و بنا داریم در نوروز 93 نسبت به سال قبل افزایش تعرفه از همکاران فرهنگی نداشته باشیم.

سیاری تصریح کرد: پیش بینی ها بر این است که حداکثر سه شب فرهنگیان می توانند در استان مقصد سفر خود اسکان داشته باشند و برخی استان ها که با تراکم مراجعه مواجه نیستند فرهنگیان می توانند مدت حضور خود را تمدید کنند.

*جزایر خلیج فارس پذیرای مهمانان فرهنگی کشور

وی خاطر نشان کرد: جزایر خلیج فارس نیز امکانات اسکان فرهنگیان وجود دارد که با مشکلات خاص خود مواجه هستند و ممکن است به دلیل شرایط جوی همکاران نتوانند به این جزایر سفر کنند و اتاق ها خالی بماند و همکاران نیز اندکی متضرر شوند و درخواست استانها این است که جزایر به صوررت رزرو اینترنتی نباشد که این موضوع در حال بررسی است تا تصمیم لازم اتخاذ شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: امسال هدف و شعار ما باتوجه به منویات مقام عالی وزارت "خدمت رسانی و تکریم حداکثری فرهنگیان"در دستور کار ستاد اسکان فرهنگیان سراسر کشور قرار دارد .

وی تاکید کرد: باید هویت فرهنگیان که قصد مراجعه حضوری به ستادهای اسکان در ایام نوروز دارند محرز شود که همکاران حراست و اداره کل نظارت بر عملکرد کمک می کنند برای اهراز هویت همکاران فرهنگی و فقط به خود فرهنگیان که حضور داشته باشند در درجه اول اسکان داده می شود .

سیاری اذعان کرد: همکاران دیگر که در سازمان های وابسته به آموزش و پرورش فعالیت می کنند نیز می توانند از امکانات رفاهی ستاد اسکان بهره مند شوند وهمه نیرو های قراردادی ، پیمانی ، رسمی و بازنشسته تحت پوشش طرح ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان قرار می گیرند.

*طرح نظارت مستقیم و غیر محسوس بر عملکرد ستاد های اجرای ستاد اسکان

وی خاطرنشان کرد: به امید خداوند امسال طرح نظارت مستقیم و غیر محسوس را بر عملکرد ستاد های اجرای ستاد اسکان خواهیم داشت و همچنین بیمه شناور برای همه افراد پیشنی شده که در صورت بروز حوادث غیر مترقبه به مدد همکاران و ستاد های اسکان بیایند و بابت بیمه شناور هزینه ای از همکاران دریافت نمی شود.

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری